top of page

Mītavai +6

Aizvadītajā nedēļas nogalē, lakross bija galvenā dienas sastāvdaļa Druvas un Jelgavas pilsētās. Tika aizvadītas četras interesantas, svarīgas un dramatiskas spēles.

DRUVA

Pirmajā dienā Druvā, galvenās spēles godu ieņēma Archer un Mītava komandu spēle. Jau dažas minūtes pirms spēles sākuma, varēja noprast, ka Mītavas komandai ir reāla iespēja atņemt punktus Rīgas kolēģiem. Tas tāpēc, ka viena laukuma puse bija pilna ar oranžiem krekliem, bet otra, pat nebija vajadzīgo 10 spēlētāju sastāvā.

Sākoties spēlei abās komandās spēlētāji bija pietiekami, bet Jelgavas soliņš bija krietni garāks, kas nav mazsvarīgi.

Spēles gaitā abas komandas paspēja atrasties gan vadībā, gan iedzinējos, taču pēdējo vārdu teica Edgars Tauteris (Mītava), kurš pielika punktu šai spēlei. Beigu rezultāts 10:9 par labu Mītavai.

Lai gan Archer komanda piedzīvoja sāpīgu zaudējumu, gribētu uzteikt komandas gribasspēku un cīņu līdz pēdējai sekundei. Komanda spēja atspēlēties no 4:8 un panākt 9:9.

Dienas otrajā spēlē uz sava laukuma Druvas komanda tikās ar RJTC. Jau pirmajās trijās minūtēs Druvas lakrosisti parādīja, kurš, visticamāk, būs šīs spēles uzvarētājs. Pēc 80 nospēlētām minūtēm, Druvas komanda sasniedza šīs sezonas labāko, vienas spēles laikā iemesto vārtu daudzumu – 21, RJTC spēlētāji Druvas vārtsargu pārspēja par trim reizēm mazāk – 7.

Spēlē varēja novērot, ka Druvas komandā aizvien labāk sāk iejusties jaunākie spēlētāji.

JELGAVA

Ja pirmajā dienā visi tikai iesildījās, tad tagad bija jāliek ārā viss – tikās komandas, kas cīnās par trešo vietu un kārtējais duelis starp Archer un Druva Dynamite komandām.

Pirmie uz laukumu devās mājinieki Mītava un RJTC. Jelgavnieki bija psiholoģiski pacilāti, jo iepriekšējā dienā izdevās sagādāt pašiem sev patīkamas emocijas, taču iepriekšējā dienas spēle noteikti bija paņēmusi arī daļu spēka. RJTC spēlētājiem derēja tikai uzvara, jo bez punktiem, medaļas neviens nedos.

Spēle ritēja ļoti līdzīgi un arī rupji, jo tik daudz noraidījumu vienā spēle, šosezon vēl nav bijis. Pēc nospēlētām trim ceturtdaļām rezultāts 3:2, par labu Mītavai. Ceturtajā ceturtdaļā Mītavas komanda salauza pretiniekus un guva 6 bezatbildes vārtus.

Interesanti, ka RJTC gandrīz vienu ceturtdaļu (17 min) spēlēja vairākumā, taču, pat tas nepalīdzēja gūt tik ļoti nepieciešamo uzvaru. Spēlē jāuzteic abu komandu vārtsargi, kas neļāva rezultātam būt vēl lielākam.

Dienas otrā spēle starp sīvākajiem konkurentiem – Archer Lacrosse un Druvas Dynamite.

Druvas vārtus spēlē sargāja Mareks Rubulis, kurš parasti redzams laukuma otrā pusē. Archer lakrosistiem šāda „dāvana” bija jāizmanto ar uzviju, bet paņemt šo „dāvanu” neļāva pārējie Druvas spēlētāji, kuri kārtējo reizi nodemonstrēja, ka lakross ir komandas spēle. Līdz pirmajiem vārtiem bija jāgaida nepilnas 10 minūtes, kad bumbu no vārtiem nācās vilkt ārā Archer vārtsargam, kuram  šī kustība jāatkārto būs vēl 14 reizes.

Spēles liktenis izšķīrās otrajā ceturtdaļā un tālāk jau viss bija tikai likumsakarīgi. Kārtējā uzvara Druvas komandai - 16:5. Protams, jāņem vērā ,ka Archer komanda šobrīd nav savā optimālajā sastāvā, jo daudzi spēlētāji ir savainoti, tai skaitā komandas pamatvārtsargs, un tas būtiski ietekmēja komandas spēli abās dienās.